K vašim službám! |
Záhyby, okraje a jiné těžko dostupné části vázy odolávají štětkám a občas i zmíněné stěrce. Jak tedy dosáhnout vázy zcela ryzí a bez nečistot? Vraťme se k původní rýžové myšlence, kdy malá zrnka dosáhnou prakticky kamkoliv. Zrnka ale nahradíme kuličkami, a to kovovými.
Kuličky se kutálí
Ano, již nějaký ten pátek! Koncept kovových kuliček/perel, které čistí skleněné a jiné nádoby, není nový. Používají se k čištění skleněných karaf na víno, například. V zahraničních dýmkařských komunitách se na čištění váz používaj, u nás spíš ne-e. Nešlo mi na rozum, proč se zrovna my nadále patláme s rýží, tak jsme je přivezli.
Kuličky z nerezové oceli jsou pevné, opakovaně použitelné, dosáhnou do všech zákoutí a odstraňují nečistoty bez rizika poškrábání vázy. To poslední je pro mě osobně důležité nejvíc, protože jsem tomu z počátku nevěřil. Ponořené do vody však kuličky s klidem odstraňují binčus a nepoškozují stěnu vázy. Čištění provádějte vždy s vodou ve váze, bez vody kuličky nepoužívejte! ⚠️
Kuličky RYZE dokážou vyčistit celou vázu, a to včetně těch broušených a zdobených, které se stěrkou tolik nekamarádí. Chce to jen pořádně zakroužit! Perfektní jsou v kombinaci s MGNT – stěrkou odstraníte hrubé nečistoty a čištění nedostupných míst následně obstarají kuličky.
Záhyby a kuličky? Nejlepší kamarádi! (zdroj: shanti.cz) |
Proč zrovna RYZE? Ryzí, tedy čistá, je přesně taková váza, jakou pro dýmkaření bez zdravotních komplikací potřebujeme! A když k tomu plácnete háčky/čárky, jsme zpátky u plodiny, která živí miliardy lidí a dosud nám obstojně čistila vázy.
RYZE v zátiší |
RYZE
Armáda kuliček o průměru 4 mm bydlí v plastové dóze s víčkem. Jsou to mršky skákavé, snadno se vám rozkutálí, když si nedáte pozor – uchovávejte mimo dosah dětí, hrozí riziko spolknutí! Z druhé strany víčka je QR kód, který vás dovede k návodu k použití. A cena? Čisticí kuličky RYZE seženete za 149 Kč.
Plastové bydliště |
Kuličky RYZE jsou určeny k čištění váz vodních dýmek, neasi. Komu tedy poslouží nejlíp? Všem domácím dýmkařům a dýmkařkám, co nechtějí pěstovat chemickou zahrádku ve váze. Když je řeč o chemii, kuličková metoda čištění se obejde bez detergentů a mycích prostředků – stačí přidat vodu. Snad mě nezažaluje Disney za využití claimu pořadu H₂O, jajks.
Potěší vás, kdo máte vázy s ostrými okraji, faldíky, nedostupnými místy, ze kterých jste usazeniny nemohli za boha dostat. A také všechny, kdo neradi plýtvají rýží 😄. Kuličky najdou využití i v dýmkařském podniku, ale spíš při generálním čištění než pro rychlou údržbu vázy.
Kuličky RYZE zakoupíte na Shanti, oujé!
Jak vyčistit vázu?
- Napusťte vázu vodou zhruba do čtvrtiny jejího objemu. Nasypejte kuličky dovnitř. Když je nasypete do vázy bez vody, můžete si ji poškodit. Do vody můžete, ale nemusíte přidat mycí prostředek.
- Začněte s vázou kroužit. Kuličky se samy pohybují a z povrchu odstraňují nečistoty. Vázu při kroužení různě polohujte, aby masa kuliček dosáhla úplně všude. Můžete s ní třást, zakrýt si hrdlo dlaní a otočit vázu vzhůru nohama. Prostě jako u rýžové metody.
- Po dokončení vylijte vodu přes sítko/cedník, abyste polapili padající kuličky. Zachycené kuličky omyjte, přesypte zpět do dózy a nechte je v otevřené dóze vyschnout.
- Vázu propláchněte a je hotovo!
Na ostrou hranu Steamky se mi skvěle osvědčily! |
Takhle vypulírujete vázu komplet a jak už jsem zmínil, můžete kuličkovou metodu kombinovat s čištěním pomocí magnetické stěrky MGNT.
Žádné komentáře:
Okomentovat